شنبه, 10 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۰:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ 
مراسم گرامیداشت روز جهانی نوزادان نارس

به گزارش روابط عمومی  - به مناسبت روز جهانی نوزادان نارس صبح امروز مراسمی با حضور پزشکان ، کادر درمانی بیمارستان و چند تن از نوزادان نارس به همراه خانواده که پیش از این در بیمارستان کمالی خدمات ویژه کودکان  نارس را دریافت کرده بودند برگزار شد. 

دکتر جشنی مطلق رئیس مرکز اموزشی و درمانی کمالی در این مراسم گفت : هر ساله 17 اکتبر - 26 آبان ماه روز جهانی  نوزادان نارس نامگذاری شده است  و این مراسم با هدف آگاهی بخشی به خانواده ها و اطلاع رسانی در خصوص نوزادان نارس در بیمارستان کمالی برگزار شد . 

وی با بیان اینکه نوزادان نارس دوران تکاملی خود را در رحم مادر به طور کامل سپری نکرده و به دنیا می آیند تصریح کرد: این وظیفه ی ماست که این نوزادان را با انجام مراقبت های ویژه با کمترین آسیب و خطر به آغوش خانواده و سپس جامعه تحویل دهیم . 

رئیس بیمارستان با ابزار خوشحالی از دیدن کودکانی که به عنوان نوزاد نارس در این بیمارستان به دنیا آمده و اکنون مانند کودکان دیگر رشد و تکامل خود را سپری کرده  و در کنار خانواده ی خود هستند  اظهار داشت:نوزادان نارس در حدود 60 تا 90 روز در بیمارستان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند و کادر درمانی برای رشد و تکامل این نوزادان تلاش می کنند  و امروز خوشحال هستیم که این کودکان را سالم و بانشاط در جامعه می بینیم. 

دکتر جشنی مطلق  با اشاره به اینکه  این روز اولین بار در 17 اکتبر سال 2011 برگزار شد اظهار داشت :  در بیمارستان کمالی در شش ماهه اول سال 98 بیش از پنج هزار و 700 زایمان انجام  است  و  1200 نوزاد نارس در این مرکز متولد شده است . 

وی تصریح کرد: این آمار به خوبی نشان می دهد که تیم پزشکی  و درمانی بیمارستان کمالی زحمات و تلاش های زیادی انجام می دهند تا این نوزادان با کمترین خطر دوران رشد و تکاملی خود را طی کنند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0